Biz Kimiz?

İlk adı Helvetica Studios olan Wecan, 2006 yılında  tasarımcı Caner Alp tarafından kurulan bir marka ve tasarım stüdyosudur. Cesur eylemleri harekete geçiren ve kalıcı bir etki üreten strateji, tasarım, içerik ve deneyim oluşturmak için misyon odaklı kuruluşlarla ve küresel markalarla birlikte çalışmaktadır. Ana ilkelerimiz, “Hiçbir şey ifade etmeyen her şeyi atın” temel felsefemizin altını çizdiğimiz, kasıtlı ve duygusal olan marka ifadesine sürekli olarak ilham kaynağı olur. Bizimle çalışırken, daha parlak bir gelecek için vizyonumuza katılmaya davet ediyoruz..

Strateji

Güçlü işbirliğini teşvik etmek için dürüst iletişimi davet ediyoruz. Kullanılabilir marka stratejisini tanımlama yöntemimiz, paydaşları, çalışanları ve müşterileri dinlemekle başlar. Görüşmeler, gözlem ve araştırma yoluyla, takımınızın empati ve anlayışları geliştirmesine, zorlukları açıklığa kavuşturmasına
ve markanızın temel ilkelerine uyum sağlamasına yardımcı oluruz.

Tasarım

Gerçek güzelliğin, esin kaynağı olan netlik anlarında bulunduğuna inanıyoruz. Bu sınırsız güzellik ve mantık peşinde koşu, tasarım uygulamalarımızı tanımlar ve müşterilerimiz için mükemmel sonuçlar doğurur. Daha anlamlı marka deneyimleri yaratmak için tüm görsel, işitsel ve çok-duyusal dokunmatik noktalara düşünceli bir tasarım yaklaşımı uyguluyoruz.

İçerik

Yenilikçi içerik oluşturma yeteneğimiz, marka oluşturma yaklaşımımızı farklılaştırıyor. Son on yılda hareket tasarımına olan tutkumuzu tam servisli, ödüllü bir üretim stüdyosuna dönüştürdük. Hayal etmek ve yürütmek için sınırsız potansiyele sahipken, yeteneklerimizi duygusal açıdan yankı uyandıran ve harekete geçen eserler yaratmak için kullanırız

Deneyim

Tasarım dünyasındaki prensiplerimizi, gerçek dünyadaki insanları birbirine bağlayan istisnai deneyimler oluşturmak için stratejik titizlikle harmanlıyoruz. Anlayışlı atölyelerden büyük ölçekli kurulumlara kadar, müşterilerimizin beklenmedik, keyifli ve ileriye dönük düşünce katılımıyla izleyicilere açık bir marka mesajı vermelerine yardımcı oluyoruz.

Görsel hikaye anlatımı ve marka stratejisi. Geniş bir yelpazede iş ortakları ve projeler için tasarım odaklı içerik oluşturuyoruz.

Caner Alp

Proje boyunca ekibi tanımak gerçekten eğlenceli geçti. Sorularıma cevap vermede hepsi yardımcıydı ve rahat hissettim. Tasarım, hayal edebileceğimden iki kat daha iyi oldu!

Murat TOMA, PashaNaturel


Acaba neden bu adamlarla daha önce hiç görüşmedim! Cidden, hepsinin kendi alanlarında övgüye değer bir yetenekleri var. İnanılmaz bir deneyim için teşekkür ederiz!

Levent Özdemir, Toprak Tv Yönetim Kurulu Başkanı